Monday May 13 Mon May 13
Tuesday May 14 Tue May 14
Wednesday May 15 Wed May 15
Thursday May 16 Thu May 16
Friday May 17 Fri May 17
Saturday May 18 Sat May 18
Sunday May 19 Sun May 19
 
BodyFit (Gentle) 09:00 am - 09:45 am Elham Akhoundzadeh 
Yoga 10:00 am - 10:45 am Margo K 
 
 
 
Barre 11:00 am - 11:45 am Elham Akhoundzadeh 
Core/Stretch 12:00 pm - 12:45 pm Nuran Manduric 
CycleFit 12:00 pm - 12:45 pm Shelley Pilgrim 
ONLINE TotalFit 12:00 pm - 12:30 pm Amy Okada 
 
 
 
 
 
 
 
TotalFit 07:15 pm - 08:00 pm Elham Akhoundzadeh 
FlowFit 07:30 pm - 08:15 pm Innessa Chipizubova 
MuscleFit 08:00 am - 08:45 am Tariq Khawaja 
Yoga 09:00 am - 09:45 am Fiona Ellis 
 
 
 
ONLINE Mindfulness Meditation 10:30 am - 11:00 am Slobodan Stojanovic 
Weights for Bone Health 11:00 am - 11:30 am Neil MacMillan 
FlowFit 12:00 pm - 12:45 pm Nuran Manduric 
ONLINE Weights 12:00 pm - 12:30 pm Beverley Stephenson 
 
 
 
ONLINE Arriba 05:00 pm - 05:30 pm Sherry Perez 
CycleFit 06:00 pm - 06:45 pm Jason Rogge 
 
MuscleFit 06:15 pm - 07:00 pm Elham Akhoundzadeh 
Core/Stretch 07:00 pm - 07:45 pm Tony Farebrother 
Barre 07:15 pm - 08:00 pm Joan Phillips 
 
 
BodyFit (Gentle) 09:00 am - 09:45 am Elham Akhoundzadeh 
Core/Stretch 10:00 am - 10:45 am Nuran Manduric 
 
 
 
Yoga 11:00 am - 11:45 am Margo K 
ONLINE Bootcamp 12:00 pm - 12:30 pm Christina Lentile 
Bootcamp 12:00 pm - 12:45 pm Tariq Khawaja 
 
 
 
 
Barre 06:00 pm - 06:45 pm Mariella Santagata 
CycleFit 06:00 pm - 06:45 pm Jason Rogge 
Bootcamp 06:15 pm - 07:00 pm Arthur Allahyari 
Core/Stretch 07:00 pm - 07:45 pm Adnan N 
Line Dance 07:15 pm - 08:00 pm Bonnie S 
 
Bootcamp 08:00 am - 08:45 am Tariq Khawaja 
Yoga 09:00 am - 09:45 am Fiona Ellis 
 
 
 
ONLINE Mindfulness Meditation 10:30 am - 11:00 am Slobodan Stojanovic 
Barre 11:00 am - 11:45 am Elham Akhoundzadeh 
MuscleFit 12:00 pm - 12:45 pm Zoran Pandovski 
ONLINE Chair Yoga 12:00 pm - 12:30 pm Beverley Stephenson 
 
 
FlowFit 01:00 pm - 01:45 pm Nuran Manduric 
ONLINE Bootcamp 05:00 pm - 05:30 pm Justin Sutherland 
CycleFit 06:00 pm - 06:45 pm Shelley Pilgrim 
 
Bootcamp 06:15 pm - 07:00 pm Arthur Allahyari 
 
 
 
 
BodyFit (Gentle) 09:00 am - 09:45 am Neil MacMillan 
FlowFit 10:00 am - 10:45 am Bonnie F Freedman 
 
 
 
Weights for Bone Health 11:00 am - 11:30 am Joan Phillips 
Bootcamp 12:00 pm - 12:45 pm Adnan N 
ONLINE BodyFit 12:00 pm - 12:30 pm Kate Walker 
 
 
 
 
 
 
Bootcamp 06:15 pm - 07:00 pm Jay Ghuman 
 
 
 
 
 
Bootcamp 10:00 am - 10:45 am Jay Ghuman 
Core/Stretch 10:00 am - 10:45 am Nuran Manduric 
CycleFit 10:00 am - 10:45 am Jason Rogge 
 
Yoga 11:00 am - 11:45 am Margo K 
 
 
 
FlowFit 12:15 pm - 01:00 pm Tony Farebrother 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bootcamp 10:00 am - 10:45 am Elham Akhoundzadeh 
CycleFit 10:00 am - 10:45 am Tony Farebrother 
 
 
FlowFit 11:00 am - 11:45 am Tony Farebrother